Jak wybrać okulary dla dziecka

Jakie okulary dla dziecka?

Wybór okularów dla dziecka jest bardzo ważną kwestią choćby dlatego, że wykryta w młodym wieku wada wzroku może zostać naprawiona dzięki odpowiednio dopasowanym szkłom korekcyjnym. Aby było to możliwe należy wybrać takie oprawki, które zapewnią komfort noszenia oraz będą się ich nosicielowi podobały.

Przy zakupie okularów dla dziecka warto przestrzegać poniższych punktów:

  1. Okulary powinny zostać dopasowane do głowy dziecka w taki sposób, aby nie uwierały w skroniach, za uszami, ani nie zsuwały się z nosa. Nie mogą być również zbyt ciężkie, bowiem w takim przypadku po kilku godzinach noszenia będą powodowały dyskomfort.
  2. Warto pokazać dziecku odpowiednie ruchy pozwalające na ich zakładanie i ściąganie, aby ucząc prawidłowego użytkowania zminimalizować ryzyko przedwczesnego uszkodzenia okularów.
  3. Równie ważne jest zakupienie twardego futerału najlepiej chroniącego szkła i oprawki przed przypadkowym zniszczeniem.
  4. Oprócz funkcji praktycznych, okulary muszą też podobać się dziecku. Dlatego powinniśmy pozwolić mu wybrać te oprawki, które przypadną mu do gustu.

W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór oprawek dla dzieci, jak i akcesoriów do ich przechowywania oraz czyszczenia. Oferujemy fachową pomoc na każdy etapie, od wyboru odpowiedniej oprawki, poprzez jej dopasowanie do dziecięcej głowy, a skończywszy na instruktażu użytkowania.