Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy

Jak dobrać kształt oprawek do twarzy?

Noszenie okularów to jeden z charakterystycznych elementów naszego wizerunku. Z tego powodu powinny być dobrane nie tylko pod względem mocy szkieł, ale również kształtu oprawek.

Odpowiedni kształt oprawek dopasowany do naszej twarzy sprawi, że okulary będą wydawać się integralną częścią nas samych.

Wyróżniamy 6 podstawowych kształtów twarzy: okrągła, owalna, kwadratowa, w kształcie serca, podłużna i diamentowa. Do każdej z nich pasuje inny kształt oprawek.

 

Twarz okrągła

okragla

Do tego kształtu twarzy pasują okulary prostokątne, o niewielkiej wysokości szkieł, z grubymi zausznikami. Zewnętrzne krańce oprawek powinny być uniesione do góry, a same oprawki na tyle małe, aby nie zasłaniały kości policzkowych. Taki kształt sprawi, że twarz w okularach będzie wydawać się szczuplejsza, niż w rzeczywistości.

 

Twarz owalna

Twarz owalna optyk okulary
Ten kształt twarzy jest najbardziej uniwersalny, pozwalając dopasować różne rodzaje oprawek okularowych. Aby podkreślić regularność rysów, najlepiej wybrać oprawki proporcjonalne, z zaokrąglonym dołem i lekko uniesioną górą.

 

 

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa optyk okulary oprawki
W wypadku twarzy o kształcie zbliżonym do kwadratu podstawowym celem doboru oprawek okularowych jest złagodzenie jej rysów. Do tego najlepiej nadają się oprawki owalne lub zaokrąglone, z umieszczonym wysoko mostkiem, szersze niż rozstaw kości policzkowych.

 

 

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca
Do twarzy w kształcie serca (szerokie czoło, wąska broda) najlepszym wyborem będą oprawki delikatne, jak najmniej widoczne, pozbawione ostrych kątów i posiadające nisko osadzone nauszniki. Pozwoli to na zachowanie równowagi i ustawienie odpowiednich proporcji między górną i dolną częścią twarzy.

 

Twarz podłużna

twarz prostokątna optyk
Osoby posiadające twarz podłużną powinny rozejrzeć się za okularami, które optycznie będą ją skracać. Taki typ oprawek charakteryzuje się kształtem zbliżonym do klasycznych aviatorów, z duża wysokością szkieł, lekkimi krzywiznami, o kształcie okręgu lub kwadratu. Dobrym pomysłem są oprawki typu oversize o grubych, dobrze widocznych ramkach.

 

Twarz diamentowa

Twarz diamentowa okulary

Osoby posiadające twarz diamentową mają dość szeroki wybór oprawek okularowych pod jednym warunkiem – ich kształt powinien przebiegać gdzieś pośrodku między owalem a kwadratem. Najlepiej, jak będą pozbawione ostrych kątów, a ich szerokość nie przekroczy szerokości rozstawu kości policzkowych. Przy tym typie twarzy dobrze sprawdzają się oprawki o bogato zdobionej górnej części, akcentujące linię brwi.

 

 

 

W naszym salonie znajdziecie szeroki wybór oprawek dostosowanych do każdego rodzaju twarzy. Chętnie pomożemy w wyborze, służąc fachową pomocą.

 

W naszej ofercie:

Okulary korekcyjne : Oprawy okularowe : Okulary przeciwsłoneczne